Rajoni

Konstituohet parlamenti i ri i Malit të Zi,propozohet emri i kryeministrit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:04 - 26/09/20 |
el ida

Deputetët e Kuvendit të Malit të Zi, këtë javë kanë votuar për pozitën e kryetarit të ri të Kuvendit, ku është zgjedhur deputeti nga radhët e Koalicionit “Paqja është kombi ynë”, Aleksa Beçiç.

Beçiq, u mbështet nga 45 deputetë të koalicionit “Për ardhmërinë e Malit të Zi”, “Paqja është kombi ynë” dhe “E zeza mbi të bardhë”, Partisë Boshnjake si dhe nga deputeti i Listës Shqiptare.

Ndërsa, mandatar për Kryeministër të Qeverisë së MZ, u propozua që të jetë Zdravko Krivokapiq, i cili ishte bartës i listës së koalicionit “Për ardhmërinë e Malit të Zi”./VOA

Pas