Politikë

Konsensusi për Reformën Zgjedhore, Rama-opozitës: Rikthim i arsyeshëm


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:15 - 14/01/20 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas përfundimit të tryezës për reformën zgjedhore. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama shkruan se veprimet e opozitës çuan dëm më shumë se një vit.

Ndërkohë, ka përgëzuar vendimin që të ulet në tryezë me Qeverinë për të gjetur dhe rrugën e marrëveshjes për Reformën Zgjedhore. Takimin e sotëm, kryeministri e cilëson si një rikthim të arsyeshëem të opozitës.

Reagimi i Ramës

Përtej më shumë se një viti të humbur në rrugën e konfliktit të çuar deri në ekstremin e mosarsyes, duhet përgëzuar ky rikthim i arsyeshëm në tryezën e dialogut për shkallën e parë të Reformës Zgjedhore, ku të gjitha rekomandimet e OSBE/ODHIR-it do integrohen në Ligjin Zgjedhor./ Opinion.al

Pas