Kryesore

Kongresi Zgjedhor i Federatës Botërore të Peshëngritjes, Rama:Miqtë janë PerëndiaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:29 - 26/06/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm në mbrëmjen falenderuese për delegacionet e mbi 150 vendeve të botës, të cilat e zhvilluan Kongresin Zgjedhor të Federatës Botërore të Peshëngritjes në Shqipëri.

Kreu i qeverisë iu është drejtuar të pranishmëve se në rast se dëshironi të keni një vend ku të mos përdorni fare viza, ky vend është Shqipëria.

Rama thotë më tej se “ne na ka ardhur në majë të hundës kjo botë me kufi”.

“Në rast se dëshironi të keni një vend ku të mos përdorni fare viza, ky vend është Shqipëria. Herën tjetër mjafton vetëm një autorizim nga Mehmet Pasha i botës së peshëngritjes dhe ejani kur të dëshironi. Ne na ka ardhur në majë të hundës kjo botë me kufi, këtu gjërat janë të heshta këtu miqtë janë perëndia”, tha Rama.

Pas