Aktualitet

Kongresi i PS nuk shtyhet, ‘bie’ Kokëdhima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:01 - 24/10/15 |
b.f

TIRANË- Kongresi i Partisë Socialiste nuk do të shtyhet. Ai do të mbahet në Janar. Burime nga kjo forcë politike thanë se propozimi i koordinatorit të jugut, Koço Kokëdhima për shtyrjen e tij me të paktën 2 muaj, nuk është pranuar. Koordinatorët janë mbledhur pasditen e së premtes nën drejtimin e kreut të PS, Rama dhe kanë vendosur të ecin më shpejt me zgjedhjet, pasi nuk ka shtyrje të Kongresit. Sakaq Kokëdhima ka mohuar se ka qenë ai që ka kërkuar shtyrjen e Kongresit, duke pretenduar se janë thashetheme mediaktike. Edhe Edi Rama ka qenë arrogant ndaj gazetarëve duke u thënë të mos merren me punët e PS-së. “Çfarë ju duhet juve kur do të mblidhet Kongresi?”, është shprehur ai.

https://www.youtube.com/watch?v=o-Afae49ypA

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas