Bota

Konfirmohen dy raste ri-infektimi me COVID në Europë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:09 - 25/08/20 |
Al Do

Dy persona në Europë u konfirmuan se janë ri-infektuar me koronavirus, sipas mediave publike rajonale, duke ngritur shqetësime për imunitetin.

Lajmi pason një raport nga studiuesit në Hong Kong në lidhje me një person atje që ishte ri-infektuar katër muaj e gjysmë pasi ishte shëruar.

Raportimet thonë se një pacient në Hollandë dhe një tjetër në Belgjikë janë ri-infektuar me Covdi-19.

Media holandeze NOS citoi virologen Marion Koopmans të thoshte se pacienti në Hollandë ishte një person i moshuar me një sistem imunitar të dobësuar. “Që dikush do të ri-infektohej, kjo nuk më shqetëson shumë” tha ajo. “por duhet të shohim nëse kjo gjë ndodh shpesh.”/ Opinion.al

Pas