Life Style

Komuna pranon propozimin e të riut: Në këtë zonë bëhet e detyrueshme puthjaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:39 - 06/08/22 |
Opi Nion

Puthja tani është e detyrueshme në Belvedere del Sognatore në Anacapri.

Kjo u vendos nga administrata komunale pasi kishte pranuar propozimin e Simone Acampora, një njëzet e tre vjeçare nga Anacapri, e cila kërkoi të vendosej një tabelë rrugore në zonën e farit të Punta Carena, të cilën ai vetë e kishte ideuar, me fjalët “Zonë romantike, puthje e detyrueshme” dhe vizatimi i një çifti që puthen.

Pas pranimit të kërkesës, administrata bashkiake e Anacapri ka identifikuar pikën më të përshtatshme në Belvedere del Sognatore.

Është një fushë romantike me pamje nga deti i Punta Carena në bazën e farit të kuq që natën u tregon rrugën marinarëve. Këtu, përmes një shkalle të gdhendur në shkëmb, futesh në hapësirën ku që prej ditës së djeshme bie në sy tabela rrethore blu me siluetën e fytyrave të dy të dashuruarve që puthen dhe më pas shkrimin, shoqëruar me dedikimin që shkruan: “Anacapri, ti je diçka e madhe!”.

Belvedere del Sognatore është një vend shumë i popullarizuar nga të rinjtë dhe të moshuarit të tërhequr në këtë pikë të largët të ishullit nga bukuria e tij e veçantë natyrore./Opinion.al

 

Pas