Aktualitet

Kompania devijon projektin e bashkisë, qytetari: Zonja hidhet para skrepit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:17 - 02/08/21 |
Opi Nion

Një denoncim është bërë në llogarinë e ish-kryeministrit Sali Berisha.

Mesazhi i ardhuri, sipas Berishës njofton se në fshatin Lumas të Kuçovës një firmë private ndërtimi është duke shkatërruar shtratin e lumit Sinec .

Bëhet me dije gjithashtu se një ngjarje e tillë është duke u kryer në kurndërshtim me projektin e miratuar nga Bashkia dhe refuzimi për vijimin e punimeve ka ardhur nga të gjithë banorët e fshatiti.

Për këtë qëllim në vendin ku po kryhen punimet ka prezencë të lartë të policisë.

Ndërkohë sipas videos së publikuar po në llogarinë e “Facebook” të ish-kryeministrit Berisha shihet një grua që denoncuesi pretendon se është hedhur para skrepit të kompanisë që po kryen ndërtimet.

Mesazhi i plotë:

Ndal terrorit dhe grabitjes se ujit banoreve te Lumasit.

Qytetarja guximtare hidhet para skrepit te oligarkut gjakpires!

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sb

Nje zonje e revoltuar ne fshatin Lumas hidhet para skrepit I cili po shkaterronte shtratin e lumit Sinec .

Demi eshte I jashtezakonshem dhe nuk po punohet sipas projektit te miratuar nga bashkia,pasi sipas projektit punimet te kryhen anes rruges dhe Jo n lum.Demi ekologjik eshte I jashtezakonshem.po ju nisim dhe video.Projekti eshte devijuar pa leje per shkak te resistances se banoreve .Ky Krim mjedisor eshte Duke u kryer ne presence te rreth 60 forcave te policise me urdher te shefit te komisariati te policise Kucove Geron Seitllari me urdher te Drejtoria te Pergjithshem te Shtetit Ardi Veli./Opinion.al

Pas