Kryesore

Komisioni i Rithemelimit zgjedh Ardian Mukën si kandidat për Bashkinë e DurrësitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:36 - 30/01/22 |
Opi Nion

Gjithashtu është mbyllur procesi i votimit dhe numërimit për zgjedhjen e kandidatit për Bashkinë e Durrësit. Komisioni i Rithemelimit të Partisë Demokratike, përmes primares ka zgjedhur kandidat për Bashkinë e Durrësit Ardian Mukën.

Mësohet se në votim kanë marrë pjesë 1546 votues, nga të cilët 1162 prej tyre kanë votuar Mukën për kandidat.

Përmes procesit të primares, rezulton se Ardian Muka do të jetë përfaqësuesi i Komisionit të Rithemelimit të PD në Durrës, në zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit.

Votuan 1546

Ardian Muka  1162

Silvja Gjepali 373

11 vota të pavlefshme./Opinion.al

Pas