Aktualitet

Komisioni i Rithemelimit: Të shtunën protestë kombëtare para selisë së PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:17 - 04/01/22 |
Opi Nion

Komisioni i Rithemelimit në Partinë Demokratike ka njoftuar këtë të martë protestën e radhëz, që do të mbahet para selisë së PD.

Në posterin e shpërndarë për protestën, komisioni bën me dije se protesta do të jetë kombëtare dhe qëllimi i saj është që selia e PD të mos kthehet “në bunkerin e pengut, por në shtëpinë e demokratëve”.

Protesta do të zhvillohet të shtunën në orën 12:00 përpara selisë së Partisë Demokratike.

Në një deklaratë të mëhershme Komisioni për Rithemelimin e PD akuzoi  Bashën se ka vendosur dyer të blinduara në ambientet e brendshme dhe ka fortifikuar dritaret. Sipas Komisionit këto ndryshime e kthejnë selinë e PD në bunkerin e Bashës./Opinion.al

Pas