Politikë

Komisioneri për zgjerimin: Pranë Shqipërisë në luftën kundër koronavirus


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:42 - 26/03/20 |
Opi Nion

Komisioneri Europian për zgjerimin Oliver Varheleyi, edhe një herë ka bërë të njohur mbështetjen e BE për Shqipërinë, jo vetëm në ccështjen e rindërtimit, por edhe në kuftën kundër koronavirus.

Përmes një publimi në tuiter, Varheleyi është shprehur edhe rëndësinë  e vazhdimit të reformave në vend. Komisioneri bën të njohur gjithashtu edhe komunikimin me kreun e opozitës, lidhur me rëndësinë e arritjes së Shqipërisë të hapë bisedimet e pranimit në Bashkimin Europian.

Postimi i plotë

Si pjesë të komunikimit të vazhdueshëm, fola sot me @lulzimbasha_al për rëndësinë e arritjes së #Shqipërisë në marrjen e dritës së gjelbër për bisedimet e pranimit.  Ne kemi rënë dakord që reformat duhet të vazhdojnë. #BE i qëndron pranë Shqipërisë në përpjekjet e rindërtimit dhe luftën kundër #Coronavirus./ Opinion.al

Pas