Kryesore

Kombëtarja në Bjellorusi për ndeshjen e së premtes, FSHF njofton mungesa


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:30 - 02/09/20 |
Opi Nion

Kombëtarja shqiptare është nisur sot drejt Minskut, ku mbrëmjen e së premtes do të luajë kundër Bjellorusisë në transfertë ndeshjen e parë të Ligës së Kombeve.

Përmes një njoftimi, FSHF bën me dije se nuk kanë udhëtuar me ekipin, Hysen Memolla, Ylber Ramadani dhe Ardian Ismajli, për shkak të dëmtimeve.

Nuk dihet nëse të tre këta lojëtarë do të jenë gati për ndeshjen me Lituaninë më 7 shtator në Tiranë.

NJOFTIMI NGA FSHF

Kombëtarja është nisur sot rreth orës 16:00 drejt Minskut, ku të premten mbrëma do të luajë ndaj Bjellorusisë në ndeshjen e parë të Nations League. Delegacioni kuqezi ka mbërritur rreth orës 20:00 në kryeqytetin bjellorus dhe është akomoduar menjëherë në hotel. Atmosfera në grupin kuqezi është mjaft pozitive. Pas seancës së zhvilluar të mërkurën në mëngjes në Durrës, skuadra do te zhvillojë të enjten një seancë stërvitore duke filluar nga ora 18:15 në stadiumin ku do të zhvillohet ndeshja. Ndërkaq, po të enjten në orën 17:45 trajneri Edoardo Reja dhe kapiteni Elseid Hysaj do të dalin në konferencë për shtyp.

Siç është bërë më herët me dije, nuk kanë udhëtuar me ekipin lojtarët Hysen Memolla, Ylber Ramadani dhe Ardian Ismajli.

Memolla e Ismajli kanë ardhur të dëmtuar në grumbullim dhe nuk u rikuperuan dot për sfidën e parë. Ndërsa Ramadani ka pësuar një dëmtim në stërvitje. Të tre këta lojtarë do të qendrojnë në Shqipëri e do vazhdojnë terapi dhe stërvitje në mënyrë të diferencuar me shpresën që të mund të rekuperohen per ndeshjen e dytë kundër Lituanisë.

4 shtator Bjellorusi -Shqipëri

7 shtator Shqipëri – Lituani

 

 

 

Pas