Aktualitet

Kolonja mbyll procesin e numërimit, rezultati final


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:25 - 26/04/21 |
Opi Nion

Kolonja është bashkia e radhës që ka përfunduar procesin e numërimit të votave. Nga të dhënat rezulton se Partia Socialiste kryeson me 3666 vota, Partia Demokratike renditet e dyta me 2299 vota, Lëvizja Socialiste për Integrim 763 vota dhe PSD-ja 68 vota.

Deri më tani procesi i numrit të votave ka përfunduar në 8 bashki të tjera, Pustec, Himarë, Poliçan, Memaliaj, Këlcyrë, Përmet ku fituese është shpallur PS, ndërsa në Tropojë dhe ne Has fituese e zgjedhjeve është shpallur PD dhe Aleanca për Ndryshim./Opinion.al

Pas