Kryesore

Kolegji vendos përfundimisht si do të jetë fleta e votimit në 25 Prill


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:28 - 04/04/21 |
Opi Nion

Kolegji zgjedhor ka vendosur që fleta për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit të jetë me numra dhe jo me emra, siç e kërkonte Partia Socialsite.

Në këtë mënyrë Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar padinë e Partisë Demokratike duke lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Apelimeve dhe Sanksioneve.

Ndërkohë, Kolegji Zgjedhor ka pranuar padinë tjetër të PD-së sa i takon logos së Bindjes Demokratike duke hequr nga fleta e votimit logon e re të BD-së nën argumentin se është e ngjashme me logon e demokratëve në fletën e votimit.

 

Pas