Aktualitet

Koka i penduar i drejtësisë?Avokati:S’ka pse.Të tjerët mund të sigurojnë cigare..


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:58 - 17/05/22 |
Opi Nion

Avokati i ish-ministrit të Mjedisit Lefter Koka, në një prononcim për mediat, ka treguar nëse klienti i tij ka marrë statusin e të penduarit dhe po bashkëpunon me drejtësinë.

Avokati u përgjigj duke thënë se Koka nuk ka pse të pendohet dhe të bëhet bashkëpunëtor.

Jeni duke kërkuar një bashkëpunëtor që në caktimin e masës ë parë. Ai s’ka pse të pendohet apo bëhet bashkëpunëtor. Pasi ai s’ka pse të pendohet dhe të bashkëpunojë. Të jesh i hapur për organin e akuzës dhe pafajësinë tende, s’do të thotë se je bashkëpunëtor. SPAK i ka të gjitha mjetet që të kërkojë dhe të gjejë bashkëpunëtor, por jo te Lefter Koka, por te persona të tjerë. Ata mund të sigurojnë cigare apo veshjet e stinës”,-tha avokati.

Pas