Rusi 2018

Kjo letër që gruaja i lë burrit për Botërorin do ju shkrijë së qeshuri: Unë po largohem nga shtëpia


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:22 - 14/06/18 |
b.f

Botërori 2018 fillon ditën e sotme, ndaj shumë njerëz fokusin e kanë atje. Meshkujt sidomos këtë periudhë kanë tendencën që të gjitha t’i kalojnë në plan të dytë kur vjen puna te ndeshjet, dhe kjo më së shumti irriton bashkëshortet apo të dashurat e tyre. Kështu një grua ka bërë zgjidhjen ideale.

Ajo ka vendosur që 1 muaj rresht të jetojë me motrën e saj, duke e lënë bashkëshortin në qetësi të plotë. Ajo i ka lënë atij një letër ku i shpjegon se do largohet, dhe i jep disa instruksione. Letrën e ka postuar vetë bashkëshorti në “Twitter”, dhe më pas ajo u bë virale.

“Duke qenë se ti do jesh dukeparë 3 ndeshje në ditë dhe përmbledhjet e tyre 24/7, kam vendosur të shkoj të qëndroj të motra ime gjatë Kupës së Botës.

Te kam lënë disa shënime (instruksione) në mënyrë që ta përballosh këtë periudhe që me sa duket do jetë e vështirë. Të kam shkarkuar në ipad një video nga youtube se si të përdorësh një makinë larëse, qe me shumë mundësi do jetë një tentativë e kotë.”, shkruhen ndër të tjera në letër.

Pas