Bota

Kishte marrë të dyja dozat e Pfizer, kongresmeni infektohet me COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:19 - 31/01/21 |
Doriana Çepunaj

Një kongresmen i Massachusetts që ka marrë të dyja dozat e vaksinës Pfizer kundër koronavirusit ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

65-vjeçari, Stephen Lynch, i cili përfaqëson distriktin e tetë të Massachusetts në Kongres, rezultoi pozitiv për virusin të premten mbrëma.

Mediat huaja raportojnë se rezultati pozitiv i testit të Lynch erdhi pasi një anëtar i stafit në zyrën e tij në Boston doli pozitiv në fillim të kësaj jave.

Në deklaratë thuhet se Lynch nuk po shfaq ndonjë simptomë të COVID-19. Ai do të vetë-karantinohet dhe do të votojë me prokurë në Kongres në javën e ardhshme.

Lynch është anëtari i dytë i delegacionit të kongresit të shtetit i cili ka dalë pozitiv me koronavirus në po aq ditë. Të enjten, përfaqësuesja amerikane Lori Trahan njoftoi se kishte rezultuar pozitive me COVID-19./Opinion.al

Pas