Aktualitet

Kishin shtëpi bari/Qeni Rambo zbulon 3 shqiptarët në Angli, dënohen me burgBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:43 - 08/02/22 |
Opi Nion

Një grup shqiptarësh, që merreshim me rritjen e bimëve narkotike, janë zbuluar nga qeni i quajtur Rambo. Ky i fundit përmes nuhatjes arriti të zbulonte “shtëpinë e barit”.

3 shqiptarët u kapën pasi qeni Rambo nuhati fabrikën e tyre të kanabisit prej 1.4 milionë paundësh, dhe u arrestuan nga policia.

Tre djemtë u gjetën të fshehur në një dollap pasi u nuhatën nga qeni.

Renald Dema, 21 vjeç, Ali Hoxha, 29 vjeç dhe 24-vjeçari Juljan Jaku, merreshim me rritjen e bimëve narkotike.

Tre të burgosurit dolën para trupës gjykuese ku u dënuan me:

Dema u burgos për 27 muaj, Hoxha 33 muaj dhe Jaku 2 vjet e gjysmë./Opinion.al

Pas