Aktualitet

Kina ndihmon Shqipërinë, dhuron teste për COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:20 - 01/04/20 |
Opi Nion

Koronavirusi vijon të përhapet në Shqipëri, i cili deri më tani ka shkaktuar 15 viktima dhe 259 të infektuar.

Ndërkohë, Shqipërisë i ka ardhur në ndihmë Kina duke duke dhuruar teste për COVID-19. Lajmi është bërë i ditur nga Instituti i Shëndetit Publik, teksa falënderon ambasadën kineze në Tiranë për ndihmën ndaj vendit tonë.

“Instituti i Shëndetit Publik falënderon ambasadën kineze në Tiranë për mbështetjen që i bëri sot duke dhuruar teste për COVID-19. 👉🏻 Kjo nuk është vetëm një ndihmë në këto momente të vështira, por edhe një gjest bujarie i një vendi të madh dhe me zemër akoma edhe më të madhe. 🇨🇳 🤝 🇦🇱 Falenderime dhe mirënjohje pa fund qeverisë kineze për kujdesin e treguar ndaj popullit shqiptar! 🙏🙏”,- shkruan ISHP në “Facebook”./ Opinion.al

Pas