Bota

Kina/Asnjë vdekje, zero infektime lokale në 24 orë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:36 - 30/08/20 |
Opi Nion

Kina kontinentale ka raportuar se në 24 orët e fundit nuk është shënuar asnjë transmetim lokal i Covid 19. Janë shënuar megjithatë 9 raste pozitive të ardhura nga jashtë dhe 4 persona asimptomatikë të ardhur nga vende të tjera gjithashtu.

Kështu ka bërë me dije raporti i Komisionit Shëdetësor Kombëtar që saktëson se nuk është shënuar asnjë vdekje.

Deri mbrëmjen e djeshme, Kina kishte regjistruar një total prej 2.482  infektimesh të ardhura nga vende të tjera./Opinion.al

 

 

Pas