Kryesore

Kim takon kreun e SPAK dhe BKH: Reforma në drejtësi jo e lehtë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:13 - 08/09/20 |
Opi Nion

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka zhvilluar ditën e sotme një takim me kreun e SPAK, Arben Kraja dhe kreun e BKH, Aida Hajnaj.  Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kim shprehet se SHBA vijon të mbështesë fort SPAK.

Ambasadorja thotë se, reforma në drejtësi nuk është e shpejtë dhe e lehtë, por po vijon të ecë përpara hap pas hapi. Sipas Kim, sundimi i ligjit në vend është thelbësore për investimet e huaja në Shqipëri.

“U takuam sot me drejtorin e BKH, Aida Hajnaj dhe kreun e SPAK, Arben Kraja për të përsëritur mbështetin e fortë të SHBA për SPAK. Reforma në Drejtësi nuk do të jetë e shpejtë ose e lehtë, por po ecën përpara hap pas hapi dhe duhet të vazhdojë në mënyrë që qytetarët shqiptarë të kenë drejtësi. Sundimi i ligjit është gjithashtu thelbësor për investimet e huaja”, shkruan Kim./ Opinion.al

Pas