Aktualitet

Kim takon anëtarët e Gjykatës Kushtetuese: Ne jemi duke punuar me…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:52 - 16/09/21 |
Opi Nion

Ditën e sotme ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim zhvilloi një takim me anëtarët e Gjykatës Kushtetuese.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, diplomatja amerikane shkruan se SHBA-të janë duke punuar që Gjykata Kushtetuese të ketë përbërjen e plotë.

“Teksa Gjykata Kushtetuese kthehet në seancë, unë shkova për të nderuar gjykatësit. Kritike për Kushtetuesen që të vazhdojë të japë gjykime me integritet dhe pavarësi, në përputhje me betimin e tyre në detyrë. Ne jemi duke punuar me institucionet përkatëse kështu që Gjykata Kushtetuese do të ketë anëtarësim të plotë”,- shkruan Kim./ Opinion.al

Pas