Aktualitet

Kim me Ambasadoren e BE: Bashkëpunim për mbështetjen e reformës në drejtësiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:38 - 15/08/22 |
Opi Nion

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka ndarë në Tuiter, një reagim pas takimit me Ambasadoren e BE në Tiranë. Ndër të tjera Kim shprehet e bashkëpunuese në mbështetjen e përpjkejeve për zbatimin e plot ëtë reformës në drejtësi.

“E lumtur që takova ambasadoren e BE në Tiranë Christiane Hohmann. Ajo është e emocionuar që zyrtarisht kanë filluar negociatat për anëtarësimin e Shqipërisë në Union. Ne mezi presim të punojmë ngushtë me ekipin e BE-së për të mbështetur përpjekjet e njerëzve dhe qeverisë, duke përfshirë zbatimin e plotë të reformës në drejtësi”, shkroi ambasadorja Kim./Opinion.al

 

Pas