-Jetë dhe Stil

Këto janë shenjat më intuitive të horoskopit, nuk gabojnë kurrë


               Publikuar në : 20:27 - 30/10/19 |
xhu lia

Sipas astrologëve disa shenja horoskopi kanë një shqisë të gjashtë më të zhvilluar se të tjerat. Ja cilat janë ato:

Demi

Për të lindurit në shenjën e demit shqisa e gjashtë është shumë e pranishme.Por kur e ndiejnë se diçka nuk shkon, me siguri ka diçka. Në këtë mënyrë ata i largojnë njerëzit negativë nga jeta e tyre.

Dashi

Të lindurit në shenjën e dashit e kanë shumë të fortë shpirtin e konkurrencës dhe dyshojnë gjithmonë se dikush mund të vjedhë vendin e tyre. Ndonjëherë mund të kriojnë edhe fantazi në kokën e tyre dhe mund të tregohen të padrejtë me partnerin.

Gaforrja

Personat e lindur në shenjën e gaforres kanë një anë emocionale shumë komlekse dhe ndonjëherë ndihen të pasigurt dhe të zhvlerësuar. Kështu ua thotë intuita dhe e manifesojnë në dy mënyra: ose shpërthejnë në zemërim ose ndihen shumë të trishtuar.

Bricjapi

Ashtu si Dashi, edhe Bricjapi ka një anë shumë konkurruese dhe mund të ndihet i kërcënuar nëse do të jetë në vend të dytë. Vullneti i tij për të qenë më i miri, mund t’i rrisë paranojnë dhe pasigurinë kur gjërat nuk po shkojnë sipas planit.

Pas