-Jetë dhe Stil

Këto janë çiftet e zodiakut që krijojnë lidhjet më të qëndrueshme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:00 - 15/09/18 |
b.f

Zbuloni nëse partneri juaj dhe ju keni kimi zodiakale në mënyrë që marrëdhënia juaj të jetë e qëndrueshme dhe e qëndrueshme.

Besoni apo jo, energjia astrale është shumë e fuqishme në aspektin e dashurisë, sepse ka disa karakteristika në secilën prej shenjave që e bëjnë atë më të pajtueshme me një tjetër dhe prandaj ky afimitet çon në marrëdhënie më të qëndrueshme dhe jetëgjata.

Ja cilat janë çiftet zodiakale që kanë më shumë gjasa të jenë të suksesshmëm në lidhje

Bricjapi dhe Akrepi

Të dyja shenjat duan të punojnë për qëllimet e tyre dhe shohin kush i mbështet për t’i arritur këto qëllime. Prandaj ata janë një nga çiftet më të qëndrueshme të zodiakut, pasi  gjithashtu kanë shumë të qartë se çfarë presin nga të dashurit e tyre. Ata janë të përkushtuar dhe të pasionuar, gjë që i bën  të kenë një kimi të madhe seksuale.

Shigjetari dhe Dashi

Ata janë personalitete të forta dhe poseduese, por dinë t’i japin vetes një hapësirë ​​në mënyrë që të gjithë ta gëzojnë lirinë e tyre. Ndjehen të kënaqur duke u bashkuar dhe duke e treguar veten siç janë, pa frikën e refuzimit nga ana tjetër. Ata në përgjithësi dominojnë në marrëdhëniet e tyre.

Gaforrja dhe Akrepi

Janë shenja komplekse dhe pothuajse të kundërta, por kjo i ndihmon  të kenë marrëdhënie më të qëndrueshme. Gaforrja është e qetë ndërsa Akrepi është aktiv dhe impulsiv. Nëse ata gjejnë bilancin, mund të jenë dyshja e përsosur.

Binjakët dhe Peshorja

Ata kanë energji dhe vitalitet të madh, pikat kyçe për një marrëdhënie të suksesshme me kalimin e kohës, pasi rutina dhe mërzia nuk janë pjesë e fjalorit të tyre. Binjakët po kërkojnë dhe Peshorja e di se si të japë, që do t’i çojë të jenë një çift i fortë i aftë për t’u përballur me ndonjë pengesë.

Dashi dhe Luani

Ky çift është dinamit i pastër, i cili çon të përjetojnë një marrëdhënie intensive plot pasion. Së bashku ata mund të përballen me çdo situatë që vjen, sepse  kanë forcë të madhe për të kapërcyer vështirësitë. Mund të shkojnë për aq kohë sa mbajnë duart.

Demi dhe Virgjëresha

Janë shenja të paqes dhe mirëkuptimit, prandaj priren të kenë marrëdhënie 100% të bazuara në përkushtim dhe besnikëri. Lidhja që formojnë shkon përtej tërheqjes fizike, pasi lidhja e tyre është krejtësisht intelektuale dhe emocionale.

Pas