Politikë

Këta janë deputetët që votuan kundër ndryshimeve kushtetuese


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:17 - 30/07/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme Kuvendi miratoi me 106 vota pro dhe 10 kundër ndryshimet kushtetuese dhe formulën e re të koalicioneve. Me këtë ndryshime listat do të hapen pjesërisht.

Në votim morën pjesë 116 deputetë, ndërsa 6 munguan në këtë seancë. Të gjithë deputetët socialist kanë votuar pro ndryshimeve kushtetuese, ndërsa kundër kanë qenë 10 deputetët e opozitës.

Deputetët që votuan kundër

-Adriatik Alimadhi, kundër;

-Fatjona Dhimitri, kundër

-Gjetan Gjetani, kundër

-Kujtim Gjuzi, kundër

-Elda Hoti, kundër

-Lefter Maliqi, kundër

-Erion Piciri, kundër

-Artur Roshi, kundër

-Zef Shtjefni, kundër

-Suzana Topi, kundër

Pas