Rajoni

Këshilltari i Presidentes në detyrë: Vjosa Osmani është kërcënuar me jetë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:56 - 27/01/21 |
Doriana Çepunaj

Faton Peci, këshilltari i presidentes në detyrë të Kosovës, Vjosa Osmani, ka deklaruar se fushata ndaj saj po zhvillohet e ashpër, pasi Osmani është kërcënuar edhe me jetë.

Përmes një postimi në “Facebook”, Peci shkruan se reagimi ndaj presidentes ka kohë që është i ashpër, duke shtuar se Osmani tashmë e ka kaluar fazën e kërcënimeve dhe se çdo përpjekje për ta frikësuar është e kotë.

“Fushata e egër kundrejt u.d. Presidentes ka një kohë të gjatë që po përcillet edhe me kërcenime me jetë.

Të gjithë ata që po tentojnë t`i drejtojnë shtizat kah ajo, në fakt po i kthejnë kah vetja. Zonja Osmani është politikane që e ka kapërcy stadin e kërcënimeve dhe tendencave për denigrim.

Zonja Osmani për qytetarin e thjeshtë është personifikim i guximit e konsistencës, ndaj çfarëdo përpjekje për ta frikësuar apo kërcënuar është e kotë!

Ajo ende guxon dhe sërish do të guxojë!”, shkruan Peci.

Pas