Rajoni

Kërkoi të ndërronte avokat, pranohet kërkesa e Thaçit në Hagë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:53 - 22/05/21 |
Opi Nion

Gregory W. Kehoe do të jetë zyrtarisht avokati i ri i Presidentit Thaçi në gjyqin e Hagës.

Gjatë muajve të kaluar Thaçi mbrohej nga David Hooper, por kërkoi zëvendësimin e tij dhe Gjykata Speciale e ka pranuar kërkesën.

Dhomat e Specializuara të Gjykatës gjithashtu e kanë akredituar avokatin e ri pranë institucionit.

Kujtojmë që më herët vetë Presidenti i Kosovës ka kërkuar zëvedësimin e avopkatit të mëparshëm./Opinion.al

Pas