Kronikë

Kërkohej nga autoritetet gjermane, 35-vjeçari arrestohet në Morinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:05 - 23/10/21 |
Opi Nion

Policia Pikës së Kalimit Kufitar në Morinë ka ndaluar një 35-vjeçar të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania.

Mësohet se i ndaluari është identifikuar me inicialet D. P., banues në Podgoricë. Gjatë përpunimit dhe verifikimit të të dhënave në sistem, ky 35-vjeçari ka rezultuar person në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Ëiesbaden Gjermani pasi Gjykata Laufen ka lëshuar ndaj tij urdhër-arrestin për veprën penale “Trafikim i narkotikëve”.

Në përfundim të veprimeve hetimore, specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimit në DVP Kukës bënë arrestimin provizor të 35-vjeçarit, me qëllim ekstradimin e tij drejt Gjermanisë./Opinion.al

Pas