Aktualitet

Kërkesa e PD për Doshin,PSD:Kanë frikë nga humbja,kndidatët konform ligjit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:30 - 10/03/21 |
Opi Nion

Tom Doshi ka reaguar pas kërkesës së demokratëve ndaj KQZ-së për të mos e regjistruar në zgjedhje.

Doshi i cilësoi akuzat e PD-së si shpifje të pabaza pasi frikësohen nga humbja e zgjedhjeve., citon Neës24.

“Duke u nisur nga shpifjet dhe akuzat e pabaza, nga frika e humbjes në zgjedhjet e 25 Prillit, sepse Partia Socialdemokrate e Shqipërisë do jetë faktor i rëndësishëm në politikën shqiptare, ju bëjmë me dije se jo vetëm kryetari i PSD-së, Z. Tom Doshi, por edhe të gjithë kandidatët në çdo qark të vendit janë konform ligjit! PSD njeh, respekton Kushtetutën e Shqipërisë dhe ligjet shqiptare!” -thuhet në deklaratën e PSD.
Sjellim në vëmendje se Tom Doshi kryeson listat e PSD në dy qarqe të vendit në zgjedhjet elektorale të 25 prillit, përkatësisht në Tiranë dhe Shkodër.

Teksa në një thirrje për KQZ, PD kërkoi sot të mos regjistrojë Doshin si kandidat në zgjedhje duke e konsideruar si subjekt të ligjit të dekriminalizimit./Opinion.al

Pas