Kronikë

Kërcënuan me armë zjarri një person në lokal, arrestohen dy persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:08 - 20/04/22 |
Opi Nion

Policia ka arrestuar dy persona pasi kërcënuan me armë zjarrin një shtetas me të cilin ishin përfshirë në një konflikt në ambientet një lokali në zonën e Shëngjinit.

Mësohet se në pranga kanë rënë Eris Muça, 29 vjeç dhe Eugerto Selmani, 29 vjeç. Policia bën me dije se konflikti i tyre ka nisur për motive të dobëta.

Pas kontrollit të ushtruar në banesë dhe kontrollit fizik të tyre, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale një dorezë metalike Eugerto Selmanit dhe një armë zjarri pistoletë me krehër me fishekë Eris Muçës, e cila dyshohet të jetë pistoleta e përdorur për kanosjen e shtetasit Gj. M.

Tashmë mbi dy të rinjtë rëndojnë akuzat “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municioneve”, “Kanosja” dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”.

Pas