Rajoni

Kërcënohet zyrtari i lartë i Kosovës, çfarë lajmëroi muaj më parë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:55 - 26/11/20 |
Opi Nion

Zafir Berisha, zëvendësministër pranë Ministrisë së  Punëve të Brendshme në Kosovë është kërcënuar. Lajmi është konfirmuar nga ministria  nëpërmjet një njoftimi për shtyp.

MPB mund të konfirmojë se zëvendësministri i MPB-së që është kërcënuar dhe ka hapur rast në polici, është z. Zafir Berisha.”– shkruan njoftimi për shtyp.

Ndër të tjera, përmendet se Berisha e ka referuar rastin në polici dhe është duke e ndjekur penalisht.

Kujtojmë që vetëm pak kohë më parë zëvendësministri i Punëve të Brendshmë është emëruar dhe si koordiantor nacional i sigurisë Kibrenetike. Emërim ky që është shoqëruar me një seri reagimesh.

Fill pas emërimit Berishës i është hakuar llogaria e tij personale në “Facebook”. Ndërkaq, sipas tij ky hakim është bërë nga nga Qendra e spiunazhit rus në Nish të Serbisë.

“Kjo nuk do të bënte ndonjë lajmë sikurse mos të përputheshin të dhënat tjera për të cilat ka një kohë të gjatë që shkruaj se dikush me mision dhe i paguar, e disa pa vetëdije po i shërbejnë propagandës serbo- ruse me qendrën e spiunazhit rus në Nish të Serbisë”, kishte thënë Berisha.

Pas