Kryesore

Keni plane për fundjavë? Ja parashikimi i motit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:04 - 15/09/18 |
b.f

Moti vijon i kthjellët në të gjithë Shqipërinë, kushte të cilat vijojnë deri në orët e pasdites.

Vranësirat shfaqen në veri të vendit duke sjellë shira të dobët e të izoluar. Mbrëmja dhe orët vijuese mbeten kryesisht me vranësira në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes e mesditë. Kjo bën që ekstremumet termike të luhaten nga 12 në 33 gradë Celcius.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 30 kilometra në orë nga drejtimi veriperëndimor, duke bërë që në det të vijojë dallgëzimi 1-2 ballë.

Pas