InstaBIZ

Këngëtarja e famshme anulon koncertet në minutat e fundit, shkaku sëmundja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:46 - 07/10/18 |
b.f

Koncertet e Kylie Minogue në Dublin dhe Belfast janë anuluar në minutat e fundit. Këngëtarja që po realizon turneun e saj të 15-të po vuan prej një infeksioni në fyt.

50-vjecarja është fotografuar në aeroport të premten dhe dukej se kishte shumë ftohtë pasi kishte veshur një pellush dhe bluze të trashë.

Në një postim në Twitter, ajo shkruajti: “Të dashur, ju kërkoj ndjesë që nuk mund të performoj sot në Dublin dhe nesër në Belfast. Kam provuar cdo gjë të mundur që të jem në gjendje të performoj për ju por një infeksion në fyt që më ka shkaktuar tendosje vokale. Ju premtoj që do kthehem sa më shpejt të mundem. Cmimi Guiness po më pret! Ne po punojmë në datat e reja dhe shumë shpejt do dalin detajet e reja. Ju kërkoj ndjesë dhe faleminderit për mirëkuptimin.”

Kujtojmë se artistja ka nxjerrë albumin e ri “Golden” me të cilin ka bërë turne në Britani dhe Irlandë.

Pas