Kronikë

“Kemi mbledhur kërpudha në pyll”, fotoja e fundit e familjes nga Kosova


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:33 - 09/05/21 |
Opi Nion

Detaje të reja janë zbuluar nga vdekja e 3 anëtarëve të një familjeje nga Kosova në Durrës. Familja Haliti, nëna, djali dhe nusja, e cila jetonte në zonën e Gjirit të Lalzit, janë helmuar nga konsumimi i kërpudhave, dhe si pasojë kanë humbur jetën.

Në dëshminë e dhënë nga familjarët thuhet se nënë, bir e nuse kishin shkuar në pyll dhe kishin mbledhur kërpudha, të cilët i kishin konsumuar atë ditë.

Pasi kanë shfaqur shenja helmimi, kanë shkuar në qendrën Shëndetësore të Manzës ku kanë marrë serum dhe më pas janë përcjellë për në banesë. Por në shtëpi, duket se gjendja e tyre është përkeqësuar më shumë deri sa ka shkuar ambulanca nga Tirana i ka transportuar për në spital. Vëllai i viktimës, tha për news 24 se familjarët i kishin dërguar një foto ku i kishin treguar se ishin në pyll dhe po mblidhnin kërpudha. “Vëllai me çoi këtë foto dhe më tha qe ‘po kalojmë mirë, kemi mbledhur kërpudha ne pyll’.

Në polici djali tha se vëllai nena dhe kunata kanë konsumuar kërpudhat e mbledhura në pyllin e Lalëzit. Lidhur me këtë ngjarje policia e Durrësit njoftoi se janë proceduar penalisht 2 mjekë të cilët kanë mjekuar familjen nga Kosova./Opinion.al

 

Pas