Aktualitet

“Kemi litarin në fyt”, Grida Duma takim me biznesin e vogël në Kavajë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:14 - 18/02/21 |
Semiljana Azizi

Drejtuesja politike e Partisë Demokratike për Kavajën e Rrogozhinën, Grida Duma, ka zhvilluar ditën e sotme  një takim me përfaqësues të biznesit të vogël të Kavajës.

Nëpërmjet një dalje publike Duma tregon se në Kavajë dëgjoi problematikat e banorëve, në situatën në të cilën ndodhen.

Ndërkohë, përfaqësuesit e biznesit janë shprehur se problemet janë të shumta, duke filluar nga taksat e larta e deri tek rënia e konsumit.

“Kemi litarin në fyt”, – i thanë Dumës përfaqësuesit e biznesit.

Sipas tyre ata janë në limitet e mbijetesës, për pasojë janë duke rrezikuar falimentimin duke lënë qindra familje pa bukën e gojës.

Grida Duma, u ka treguar përfaqësuesve të biznesit se PD, me planin e tyre qeverisës kanë në plan të parë shpëtimin e biznesit dhe frenimin e krizës së ekonomisë./Opinion.al

Pas