Aktualitet

Kelmend Balili kërkon të ndryshojë burg


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:11 - 17/02/21 |
Doriana Çepunaj

Klement Balili, i njohur ndryshe si Eskobari i Ballkanit ka depozituar në Gjykatën e Elbasanit kërkesën për t’u transferuar në një burg të zakonshëm, nga ai i sigurisë së lartë të Peqinit ku ndodhet aktualisht.

Burime për Klan News bëjnë të ditur se Balili kërkon të ndryshojë ambientin e vuajtjes së dënimit për shkaqe shëndetësore.

Pesë muaj më parë Balili u dënua me 10 vite burg. Gjykata e Krimeve të Rënda e shpalli Balilin fajtor për katër akuza: trafik të lëndëve narkotikëe, pjesëmarrje në grup të strukturuar kriminal, mosdeklarim të pasurisë dhe pastrim parash.

Pas