-U tha në Opinion

Këlliçi tregon pse kandidon: Nuk mund të qëndroj më dëshmitar i shkatërrimit të qytetitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:21 - 01/12/22 |
el ida

I ftuar në emisionin “Opinion” së bashku me 6 kandidatët e tjerë të primareve të PD për Tiranën, Belind Këlliçi tha se qyteti të Tiranës në këto vite i janë bërë dëme të mëdha, ndaj dhe ai ka vendosur të kandidojë. Këlliçi listoi disa nga arsyet e vendimit të tij, ndërsa shtoi se do donte të rriste në këtë qytet fëmijët e tij.

“Tirana është dëmtuar rëndë këto vite, është dëmtuar memoria e qytetit, në ndërtime pa kufi, në gjithë perceptimin publik në Tiranë edhe tek qytetarët e zakonshëm të qytetit.

I janë bërë dëme të mëdha qytetit në këto vite. Na është vjedhur e ardhmja janë marr vendime pa dëgjesa publike.

Po marr rastin e inceneratorit. Nuk mund të qëndroj më dëshmitar i shkatërrimit të qytetit ku jetoj. Kam vendosur të jetoj këtu dhe t’i rris fëmijët e mi këtu, nëse do Zoti të jem prind”, tha Këlliçi./Opinion.al

Pas