Rajoni

KE: Së shpejti vijnë vaksinat edhe në Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:15 - 27/03/21 |
Opi Nion

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka konfirmuar s së shpejti do të arrijë vaksinat e financuara nga Bashkimi Evropian në Kosovë por gjithashtu dhe shtetet e tjera të Ballkanit Perëndimor.

Gjatë së shtunës, von der Leyen, njoftoi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale se ka biseduar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti si dhe me liderët e vendeve të tjera të Ballkanit Perëndimor, të cilëve u ka garantuar se BE-ja është “pranë partnerëve tanë në Ballkanin Perëndimor”, për ta tejkaluar pandeminë e koronavirusit.

Kujtojmë që lajmin e ka konfirmuar edhe kryeministri Edi Rama teksa nëpërmjet një statusi në “Facebook”, shkruan se nga Bashkimi Evropian do të vijë 651 mijë vaksina kundër koronavirusit të kompanisë amerikane, Pfizer./Opinion.al

Pas