-U tha në Opinion

Katër qytetarë të vrarë më 21 janar, Taulant Balla: Ishte protestës paqësoreBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:33 - 23/01/23 |
Opi Nion

Kryetari i Grupit Parlamentar Taulant Balla ka folur lidhur me protestën e 11 janarit të viti 2011, ku u vranë katër qytetarë.

Në emisionin “Opinion”, Balla e cilësoi protestën e 12 viteve më parë si paqësore dhe se ka qenë Policia e Shtetit që goditi që në fillim të tubimit qytetarët.

Taulant Balla: Protesta e 21 janari ishte paqësore. Protestuesit u goditën sapo filloi protesta.

Artan Hoxha: Nëse do të ishte paqësore nuk do të hipja në katin e katërt. Hipëm, por nuk e dinim se do të vriteshin njerëz.

Taulant Balla: Nuk ke asnjë qytetar që u qëllua që mund të ketë depërtuar brenda murit rrethues të godinës. E vërtët është se ne kemi dy dëshmorë që nuk dihet ende se kush i qëlloi.

Pas