Aktualitet

Katër çekë të arrestuar në Poliçan, policia jep detajet: Gratë me aparate fotografikBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:09 - 21/08/22 |
Opi Nion

Policia ka dalë në njoftim zyrtar lidhur me kapjen e 4 shtetasve çekë në uzinën e Poliçanit. Bëhet me dije se dy gratë jane gjetur jashtë uzinës, ndërsa në brendësi të njërit prej tuneleve janë konstatuar edhe dy shtetas të tjerë.

Njoftimi

Sot, në ambientet e jashtme të Uzinës Ushtarake Poliçan, janë konstatuar shtetaset P. B., 38 vjeçe dhe M. M. (G), 34 vjeçe, me kombësi çeke, me aparat fotografik.

Shërbimet e Policisë në bashkëpunim dhe me Policinë Ushtarake, pas informacioneve të marra se në brendësi të tuneleve të Uzinës, ndodhen dhe dy shtetas të tjerë, kanë ushtruar menjëherë kontroll të imtësishëm.

Në brendësi të njërit prej tuneleve, gjatë kontrollit, janë konstatuar dhe dy shtetasit e tjerë, TH. M., 51 vjeç, dhe R. B., 42 vjeç, të dy me kombësi çeke.

Katër shtetasit çek janë shoqëruar në ambientet e DVP Berat për veprime të mëtejshme procedurale.

Pas