Aktualitet

Katastrofa në Gjermani, mediat nxjerrin foton e shqiptares së zhdukur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:49 - 17/07/21 |
Opi Nion

Në kohën që Gjermania është përfshirë nga përmbytje të cilat janë cilësuar si katastrofa më e madhe e shekullit, duke shkaktuar qindra të vdekur dhe shumë persona të tjerë të zhdukur, mediat gjermane po japin ndihmesën e tyre për të gjetur dhe bashkuar njerëzit që kanë humbur njeri-tjetrin.

Mediat kanë publikuar emrat dhe fotografitë e të zhdukurve. Ndërkaq, në listën e personave të humbur është edhe një shqiptare, e quajtur Diana Janko, 60-vjeçe, e cila është nga Këlni në Gjermani.

Atë e kërkon Grigor Nikolla, 40 vjeç, nga Shqipëria, i cili e ka pasur bashkëbisedimin e fundit me të me video në Facecook disa ditë më parë.

 

 

Pas