-Shëndeti

Karrotat përmirësojnë shikimin tonëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:18 - 10/10/15 |
root

Prindërit tanë kishin të drejtë, karrotat janë shumë të mira për shëndetin dhe sidomos për shikimin. Në këtë përfundim ka dalë një studim i fundit, i Universitetit të Harvardit, në të cilin thuhet se tek karrotat dhe spinaqi, është një pigment i quajtur “carotenoids”,  cili përmirëson ndjeshëm shikimin tuaj.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas