-U tha në Opinion

Karamuço: Djali i Sergei Skripal u gjet i vdekur në pishinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:09 - 19/10/21 |
el ida

Pedagogu i kriminalistikës Ervin Karamuço tha në emisionin “Opinion” se një rast i ngjashëm me vdekjen enigmatike në pishinë, ka qenë dhe ai i djalit të Sergei Scripal  në pishinën e një hoteli në San Petërburg.

Karamuço tha gjithashtu se rusët kanë ende në aktivitet një program që prodhon agjentë dhe reagent të cilët nuk detektohen.

“Ajo që njohim ne është që rusët kanë një program nga 60 -93, program folient që vazhdon prodhon agjent dhe reagent organik dhe inorganik që bëhen të padetektueshënm për shumë prej pajisjeve të NATOS-s. Njëkohësisht në lidhje me zgjedhjet, ata kanë një njësi që quhet njësia speciale e shërbimeve të ushtrisë, ata që bënë grushtin e shtetit në Malin e Zi dhe ata vijnë në rastin e zgjedhjeve gjithmonë. Nuk dua të bëj teori konspirative sepse janë ca gjëra që fillojnë dhe mbushin puzëllin dhe na del version i foliantit, i teatrit të Dubraskës, që s’u mor vesh çfarë gazi hodhën. Ke dhe Skripalin. Ajo që nuk është zbuluar akoma është djali i vet që u gjet i vdekur në San Pertërbug, si ky rast, në një pishinë”, tha Karamuço./Opinion.al

Pas