Aktualitet

Karafila të kuq për 4 të vrarët e 21 janarit, Rama homazhe në bulevardBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:13 - 21/01/23 |
Opi Nion

Teksa sot shënohen 12 vite nga 21 janari, ngjarje e rëndë ku mbetën të vrarë 4 protestues, kryeministri Rama me familjarët e viktimave po zhvillon homazhe në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Kryeministri ka mbajtur homazhe përkujtimore në vendet ku mbetën të vrarë Aleks Nika, Ziver Veizi, Hekuran Deda dhe Faik Myrtaj.

Rama dhe të pranishmit vendosën karafila të kuq në vendet ku humbën jetën protestuesit dhe më pas shkuan përsëri në ambientet e kryeministrisë./ Opinion.al

Pas