Kronikë

Kapet një tjetër ngarkesë heroinë në Kroaci, vinte nga ShqipëriaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:53 - 13/01/23 |
Opi Nion

Një sasi heroine është sekuestruar nga autoritetet në Kroaci. Sipas informacioneve sasi prej 11 kg lëndë narkotike vinte nga Shqipëria.

Gjithashtu në pranga kanë rënë dy shqiptarë  të cilët tentuan të fusnin heroinën në Kroaci përmes pikës kufitare Konavo.

Më 16 dhjetor në Kroaci një autobus me targa shqiptare u kap me 5.4 kg heroinë dhe 5.6 kg kokainë.

Ndërsa në 10 janar u kap një tjetër makinë me targa shqiptare në Kroaci u kapën 11 kg heroinë.

Pas