Life Style

Kapet në SHBA peshku me dhëmbë si të njeriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:57 - 06/08/21 |
Opi Nion

Një peshk i rrallë me dhëmbë të ngjashëm me njeriun është kapur në Shtetet e Bashkuara. Një fotografi e peshkut të quajtur kokëdele, u nda në Facebook këtë javë nga Jennette’s Pier, një destinacion peshkimi në Karolinën e Veriut.

Ky lloj peshku ka disa rreshta dhëmbësh për shtypjen e gjahut dhe duket se iu është dhënë emri për shkak të gojës së tyre që duket si goja e një deleje./Opinion.al

Pas