Kronikë

Kapen 45.5 kg kokainë në Durrës, policia: Vinte nga Brazili, ishte fshehur…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:47 - 15/06/22 |
Opi Nion

Policia Kufitare e Portit të Durrësit dhe autoritetet doganore të Portit kanë evidentuar dhe kanë goditur një tjetër rast të trafikimit të lëndëve narkotike.

Policia e Durrësit ka sekuestruar 45 kilogramë e 500 gramë lëndë e dyshuar narkotike kokainë.

Lënda narkotike është gjetur si rezultat i kontrolleve të detajuar në një kontenier të ngarkuar me mish pule, që ishte nisur tranzit nga Brazili, për llogari të një subjekti tregtar në Maqedoninë e Veriut.

Mësohet se në brendësi të ngarkesës me mish pule u gjetën 40 pako me lëndë të dyshuar narkotike kokainë, me peshë 45 kg e 500 gramë.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës, vijon veprimet hetimore për dokumentimin e plotë kësaj veprimtarie kriminale, identifikimin dhe kapjen e personave të përfshirë në të.

Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike”./Opinion.al

Pas