Kryesore

Kandidatët e PD për deputetë/ Dalin rezultatet, kush u votua në Kukës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:56 - 25/09/20 |
Al Do

Ka përfunduar procesi i votimit për konfirmimin e kandidatëve për deputet të Partisë Demokratike në Kukës.

Sipas PD, në votime morën pjesë 69,5 % e anëtarëve të cilët konfirmuan për në fazën tjetër: Admir Sinamatin, Arben Cejkun, Ibrahim brukan, Sahit Prizrenin dhe Vjollca Vatën.

Ndërkohë është s’kualifikuar ish-kryebashkiaku Bashkim Shehu pasi ka qenë më i papëlqyeri nga anëtarësia në Kukës.

Përfundon procesi i votimit për konfirmimin e kandidatëve në Degën Kukës. Mirënjohje të thellë për pjesëmarrjen masive…

Posted by Partia Demokratike Dega Kukes on Friday, September 25, 2020

 

Për përfundimin e procesit ka reaguar edhe Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi i cili shprehet se pjesëmarrja masive e anëtarësisë tregon “se demokratët janë gati për ndryshimin që po vjen”

Partia Demokratike nisi sot procesin e votimit nga anëtarësia të kandidatëve për deputetë, në degët e Kukësit, Hasit dhe Tropojës. Entuziasmi dhe pjesëmarrja masive, tregon se demokratët janë gati për ndryshimin që po vjen, janë gati ta shpëtojnë vendin nga kriza e thellë ku ndodhet prej qeverisjes së korruptuar dhe të papërgjegjshme të Edi Ramës. Diferenca mes nesh po bëhet çdo ditë e më e qartë. Teksa rilindja dhe Edi Rama vendosën në fund me hile të propozojnë mbylljen e listave, pra ku elitat e saj të ndjenjura e të zhytura në përfitime e të kapura nga krimi, të mbijetojnë sërish, demokratët e hapën procesin duke përfshirë gjithë anëtarësinë që në nisje të përzgjedhjes së kandidatëve. Ne kemi një plan për qytetarët, për t’ua dhënë pushtetin atyre. Kjo duke nisur brenda familjes sonë. PD do të përfaqësohet me më të mirët, me kredenciale të larta e që kanë besimin e publikut. Politikë dhe qeverisje pa lidhje me krimin, me personaliete me integritet. FITORE”, shkruan Bardhi në Facebook./Opinion.al

Pas