Kryesore

Kallëzim ndaj Berishës,SPAK i përgjigjet Ballës:Ja në çfarë faze është procedimi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:46 - 08/03/22 |
Opi Nion

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar i ka kthyer përgjigje kryetarit të grupit parlamentar socialist, Taulant Ballës lidhur me kallëzimin që ky i fundit ka bërë ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha.

Më herët Balla kishte kërkuar informacion nga SPAK, për të ditur në ç’fazë janë hetimet ndaj ish-kryeministrit Berisha.

Përmes një letre, e firmosur nga kreu i SPAK Arben Kraja, Ballës i bëhet e ditur se procedimi i bërë prej tij është në proces hetimi./Opinion.al

Pas