Kronikë

Kallashnikov në makinë, arrestohet 38-vjeçari në Bulqizë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:04 - 03/08/20 |
Opi Nion

Policia e Bulqizës ka arrestuar një 38-vjeçar i cili qarkullonte i armatosur.

Sipas autoriteteve, personi i arrestuar është identifikuar me inicialet L. M., banues në Gjoricë të Bulqizës.

Policia sqaron se pas informacioneve të marra në rrugë operative, ka ushtruar kontroll në mjetin e 38-vjeçarit, ku është gjetur një armë zjarri kallashnikov dhe municion luftarak.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Dibër, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”, për të cilën parashikohet dënimi deri në 7 vite burg./ Opinion.al

Pas